اخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتسراسریشهرستان هاورزشی

با حضور مشاور رییس جمهور: خانه کشتی پلدشت افتتاح شد

به گزارش خبرماکو  – خانه کشتی شهرستان پلدشت با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افتتاح شد.

ساخت این خانه کشتی  از ۲ سال گذشته از محل درآمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو شروع و نیمه تمام مانده بود که پس از تحویل گرفتن از پیمانکار توسط خود سازمان تکمیل شده است.
این خانه کشتی در مساحتی دارای زیر بنای ۸۲۳ مترمربع و گنجایش تشک در ابعاد ۱۲*۱۲ را دار و شامل سالن، تاسیسات و سرویس‌های بهداشتی و حمام بنا شده و برای احداث آن بالغ بر۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

پلدشت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و جمعیت آن بیش از ۴۵ هزار نفر می‌رسد، ۴۳۰ ورزشکار پلدشتی با داشتن کارت بیمه ورزشی، در قالب ۱۸ هیات ساماندهی شده‌اند که از این تعداد ۱۰۰ ورزشکار در رشته کشتی فعالیت دارند.
کشتی گیران پلدشتی در سال گذشته در رده سنی نونهالان و نوجوانان ۲ مقام برتر کسب کردند و در ۲ سال گذشته نیز یک نفر از ورزشکاران کشتی به تیم ملی دعوت شده بود.

«سعید محمد» مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عصر جمعه به شهرستان پلدشت سفر کرد و با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ادای احترام کرد سپس با خانواده شهید ابراهیم جبرائیلی نیز دیدار و خانه کشتی این شهر را نیز افتتاح کرد.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در پایان سفر خود به پلدشت در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: زیرساخت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد جهان در حال آماده سازی بوده و برای رسیدن به این هدف نیازمند همراهی نمایندگان مجلس و تمامی دستگاه‌های اجرایی هستیم.

سعید محمد افزود: فراهم نمودن شرایط سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو با جدیت در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات عدم حضور سرمایه گذاران در منطقه موضوع حذف معافیت قانونی مالیات بر ارزش افزوده و گمرکی است، ادامه داد: همراهی خوبی در موضوع اعمال معافیت‌های مالیاتی و گمرکی علیرغم پیگیری‌های انجام شده صورت نگرفته و  هنوز محقق نشده و مقرر شده در جلسه سران قوای سه گانه توسط رییس جمهور پیگیری شود.

نماینده ویژه رییس جمهوردر شوط، ماکو و پلدشت با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو شهرستان پلدشت در منطقه آزاد ماکو ظرفیت‌های زیادی به جهت همجواری با کشورهای آذربایجان و ترکیه دارد، اضافه کرد:‌ این منطقه بزرگترین منطقه آزاد جهان است و این معایب و محاسنی دارد که از معایب آن به دشواری ایجاد زیرساخت و محصور کردن منطقه و از محاسن آن نیروی انسانی پرشور و توانمند است.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی دقیق در دبیرخانه بتوانیم شرایط برای سرمایه گذاران فراهم کنیم و با حضور سرمایه گذاران شاهد بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم منطقه باشیم.

سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز جمعه از طریق فرودگاه ماکو وارد منطقه آزاد ماکو شد و در بدو ورود به این شهر، مورد استقبال اعضای شورای تامین، ائمه جمعه ماکو، شوط و پلدشت قرار گرفت. سپس در بدو ورود به شهرستان شوط با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهدای گمنام ادای احترام کرد.

وی همچنین با خانواده شهید سردار عبداله پور در شهرستان شوط دیدار کرد، دیدار با نخبگان و افراد منتحب شهرستان از دیگر برنامه‌های دبیر شورایعالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی در سفر به این منطقه بود، وی بعد از شهرستان شوط به شهرستان پلدشت سفر کرد.

رییس جمهور با همراهی اعضای هیات دولت روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در قالب بیست و یکمین سفر استانی دولت به  آذربایجان غربی سفر کرده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا