اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

ارائه بیش از ۱۴۸ هزار مورد خدمات پزشکی و پرستاری در درمانگاه هلال احمر ماکو

به گزارش خبرماکو  – رییس جمعیت هلال احمرماکو گفت : طی یکسال گذشته برای ۱۴۸ هزار و ۳۹۶ مورد خدمات پزشکی و پرستاری در درمانگاه این جمعیت برای شهروندان عزیز ارائه شده است.

سجاد اسماعیل زاده روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو بمناسبت هفته هلال احمر صلیب سرخ جهانی اظهار داشت: همچنین در طول یکسال‌ گذشته برای ۵۶مورد حادثه اعم از تصادفات جاده ای، سیل ، آبرفتگی و سایر حوادث امدادرسانی انجام شده است.

وی افزود: برای ۹۴۳ نفر از شهروندان گرامی آموزش های نیمه حضوری امداد و کمک های اولیه و تخصصی توسط  مربیان و کارشناسان این نهاد ارائه شده است.

رییس جمعیت هلال احمر ماکو ادامه داد: برنامه های امورجوانان ، فرهنگی  و مناسبتی نیز در قالب ۳۷۷ نفر از اعضای جوانان شهرستان صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به دیگر فعالیت‌های این نهاد در حوزه  خدمات داوطلبانه گفت: حدود ۸۰۰ بسته معیشتی، غذایی، آموزشی و بهداشتی با همکاری خیرین و هلال احمر استان تهیه و در بین آسیب دیدگان از ویروس کرونا به ارزش  سه میلیارد و ۴۱۲ میلیون ریال توزیع شده است.


بیشتر بخوانید:

درمانگاه جمعیت هلال احمر ماکو دهه فجر به بهره برداری می رسد

رییس جمعیت هلال احمر ماکو خبرداد: بیش از ۱۷ هزار نفر مسافرنوروزی به پستهای هلال احمر ماکو مراجعه کرده است

آمادگی جمعیت هلال احمر ماکو برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی


اسماعیل زاده اظهار داشت: دریکسال گذشته با همکاری سازمان انتقال خون استان برای  ۷۲۳ نفر از اهداء دهنده خون عزیز خدمات ارائه شده است.

وی همچنین به افتتاح تعداد ۱۳ مورد خانه هلال روستایی با همکاری بخشداری های شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این خانه ها با هدف ارائه مطلوب خدمات امدادی و آموزشی برای روستائیان گرامی ایجاد شده است.

هفته هلال احمر از  ۱۸ اردیبهشت آغاز و تا ۲۴ اردیبهشت ادامه دارد.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا