اخبار منطقه آزاد ماکو

مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفاء کردند

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت : مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی  نقش مهمی ایفاء کردند.

به گزارش خبر ماکو : از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) منطقه آذربایجان غربی ، مهندس " حسین فروزان " در جلسه  بازسازی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) که در محل دفتر سازمان منطقه آزاد ماکو ترتیب یافته بود با اعلام این مطلب گفت : نقش مساجد در قبل از انقلاب و بدو انقلاب و پس از آن برای مردم و مسئولان به عنوان یک مرکز اجتماعی و محلی برای تصمیم‌گیری‌های مهم حائز اهمیت بوده است و می توان پیروزی انقلاب را  در مساجد ریشه‌یابی کرد.03

وی با بیان اینکه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) به دلیل اهمیتی که برای مردم محلی دارد ، افزود: با کمک و مساعدت قابل توجه سازمان منطقه آزاد ماکو  این مسجد بازسازی خواهد شد تا جلوه ای از معنویت در منطقه آزاد ماکو تجلی پیدا کند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد :  مسجد حضرت ابوالفضل(ع)  که همه ساله در ایام خاص مذهبی خصوصا روز تاسوعا و عاشورا محلی برای زیارت اهالی منطقه می باشد و به عنوان یکی از جلوه های وحدت بین شیعه و سنی شناخته می شود  متأسفانه در سالهای اخیر به دلیل کمبود اعتبار کافی بازسازی این مسجد به اتمام نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: باید به ساخت و اداره مساجد اهمیت دهیم و با امکانات بروز و مورد علاقه مردم خصوصا جوانان زمینه را برای حضور گسترده مردم در مساجد فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا :  مسجد حضرت ابوالفضل(ع) ماکو که در ارتفاع ۲۰۰ متری از سطح شهر و در زیر کلاهک سنگی قیه ساخته شده بود بعلت سقوط سنگ و یخ دچار آسیب شده بود و نهایتا جهت بازسازی تخریب گردید.

حوزه میراث فرهنگی وگردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو  نیز در تهیه طرح نقشه همخوان با بافت قدیمی قلعه قبان بر اساس الگوی معماری ایرانی اسلامی اقدامات لازم را برای ساخت این مسجد به عمل آورده است.

01 02 04 05 06

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا