اخبار منطقه آزاد ماکو

منطقه آزاد ماکو میزبان هفتمین دوره مسابقات قرآنی مناطق آزاد کشور خواهد شد

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو  از میزبانی این منطقه برای هفتمین دوره مسابقات قرآنی مناطق آزاد کشور خبر داد.

به گزارش خبر ماکو : " جواد اسماعیل زاده " در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) با اعلام این خبر گفت :  هدف از برگزاری این مسابقات را  تقویت ایمان و اعتقاد به  قرآن کریم، تعمیق معرفت و تعمیم فهم و درک قرآن کریم، ایجاد انس با قرآن، ارج نهادن به فعالیت‌های قرآنی و شناسایی و معرفی  استعداد‌های  برجسته قرآنی دانست.01

وی افزود: انجام فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن و عترت در همه عرصه‌ها نیازمند برگزاری مسابقات، نشست‌ها و محفل‌های انس با قرآن کریم است.

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو  تصریح کرد : در این راستا هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه مناطق آزاد کشور را در اوایل سال ۹۴ به میزبانی منطقه آزاد ماکو برگزار می‌کند که دراین دوره قاریان قرآن کریم در رشته‌های قرائت، تفسیر و مفاهیم، حفظ و اذان در دو گروه بانوان وآقایان به رقابت می‌پردازند.

" اسماعیل زاده " از برگزاری مسابقات قرآن کریم ویژه منطقه آزاد ماکو در شهرستان شوط خبرداد و افزود: در راستای اشاعه وتعمیق قرآن  کریم و گسترش فعالیت‌های قرآنی مسابقات قرائت قرآن کریم ویژه منطقه آزاد ماکو در دهه فجر به میزبانی شهرستان شوط برگزار می‌شود و دراین دوره قاریان شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت حضور خواهند داشت.

معاون فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو  در پایان خاطر نشان ساخت : برای ساماندهی و انسجام کلاس‌های قرآنی و تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره ترویج فرهنگ قرآنی و برگزاری کلاس‌های آموزش قرائت و تجوید قرآن در مساجد وحسینیه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس و نیز شناسایی نخبگان قرآنی در شهرستان ۱۰مصوبه به تصویب رسیده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا