اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

کشف ۴۱ کیلوگرم مواد مخدر در گمرک بازرگان

منطقه آزادماکو – خبرماکو- مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک در بازرسی از یک دستگاه کامیون خروجی موفق به کشف ۴۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک شدند.

صادق نامدار شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: مأموران گمرک حین بازرسی از خودروهای خروجی به این کامیون مشکوک شدند و این میزان مواد مخدر در بازرسی تکمیلی توسط سگ‌های موادیاب کشف شد.

نامدار بیان کرد: با کشف این میزان مواد مخدر، کامیون مورد استفاده توقیف و یک نفر متهم نیز که تبعه کشور ترکیه بود، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرزهای ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری‌آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

روزانه هزاران مسافر و وسایل نقلیه از طریق مرز بازرگان تردد کرده و مأموران گمرک با دقت و هوشیاری و همچنین استفاده از تجهیزات کنترلی به صورت شبانه‌روزی کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ تأسیس شد و تنها مرز بین‌المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا