اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان هاشوطماکو

۳۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در منطقه آزاد ماکو متوقف شد

به گزارش خبر ماکو – فرمانده یگان حفاظت امور اراضی منطقه آزاد ماکو گفت: با تلاش گشت‌های یگان حفاظت از ابتدای سال‌جاری از ۳۴ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سطح منطقه آزاد ماکو جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی شد.

سرهنگ اسفندیار عباس نژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبر ماکو اظهار کرد: در راستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی منطقه، در فروردین امسال و در پی پایش نیروهای یگان حفاظت و کارشناسان امور اراضی، به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی از این تعداد تغییر کاربری غیر مجاز جلوگیری شد.

وی افزود: موارد تغییرکاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی واقع در محدوده منطقه آزاد ماکو شناسایی شده شامل احداث بنا، پی کنی، کانکس گذاری، حصارکشی، دیوار کشی، احداث سکوی غیرمجاز است.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی منطقه آزاد ماکو ادامه داد: گشت‌های یگان حفاظت اموراراضی در سطح منطقه فعال بوده و با هرگونه ساخت وساز و تغییر کاربری غیر مجاز برابر قانون برخورد خواهد شد.


بیشتر بخوانید: باز پس گیری اراضی ملی شهرستان شوط از متصرفان


سرهنگ عباس نژاد تاکید کرد: لذا از همه افرادی که در اراضی زراعی و باغی قصد تغییر کاربری را دارند در خواست می‌شود، قبل از هرگونه اقدام به مدیریت های جهاد کشاورزی مستقر در شهرستان‌های منطقه مراجعه تا در آینده دچار مشکل نشوند.

وی یادآور شد: اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها مورد تاکید بوده و هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و ساخت و ساز در مزارع و باغ‌ها بدون مجوز جهاد کشاورزی ممنوع است و با متخلفان، مطابق مقررات برخورد خواهد شد.

به گزارش خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است که در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − یازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا