اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

۵۲۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ماکو امحا شد

منطقه آزاد ماکو – خبرماکو – مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: از ابتدای سال جاری، ۵۲۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در این شهرستان کشف و امحا شد.

رحیم صمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این اقلام شامل اقلام خوراکی، نوشیدنی و موارد مصرفی شهروندان بود.
وی افزود: بازرسان بهداشت محیط در این مدت یکهزار و ۸۹۲ مورد بازرسی از مراکز و اماکن تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی، رستوران ها، کشتارگاه ها و شیرینی فروشی ها انجام داده اند.
به گفته وی انواع شوینده و لوازم بهداشتی، لبنیات، انواع روغن، نمک، شیرینی و شکلات، آبمیوه و نوشیدنی، مواد غذایی اولیه خشک، انواع گوشت، انواع بامیه و زولبیا از موارد جمع آوری شده در این بازرسی ها به شمار می رود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: سامانه رایگان ۱۹۰ وزارت بهداشت و شماره ۳۴۲۲۷۱۲۹ واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه، آماده دریافت شکایت های مردمی در خصوص رسیدگی به تخلف های بهداشتی است.
به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۷ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا