اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

گشایش اولین نمایشگاه تخصصی فرش و صنایع دستی در ماکو

اولین نمایشگاه تخصصی فرش و صنایع دستی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی منطقه آزاد ماکو با حضور استاندار آذربایجان غربی، معاون دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، مدیر عامل، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو گشایش یافت.
به گزارش آوای آزاد آذربایجان، حسین فروزان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در آیین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه تلاش داریم این محل نمایشگاه بین المللی را به محل توسعه و تجارت منطقه آزاد ماکو تبدیل کنیم، گفت: صنعت بدون دود تولید فرش را ما امروز برای توسعه تجارت منطقه در این منطقه دایر کردیم.04

وی همچنین از پیش بینی برگزاری ۱۳ نمایشگاه برای سال آینده در این محل خبر داد و افزود: برگزاری اولین نمایشگاه فرش نقطه عطفی در تاریخ منطقه آزاد ماکو برای توسعه و پیشرفت ماکو خواهد بود.
فروزان با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد به دنبال توسعه تجارت در این منطقه است، گفت: توسعه تجارت بدون نمایشگاههای تخصصی و بزرگ مقدور نیست.
حجت الاسلام ایوب رنجبری نیز در این آیین اظهار کرد: باید از صنایع دستی در کشور حمایت واقعی شود.
وی با بیان اینکه صنعت فرش به غیر از ارز آوری، نشان دهنده فرهنگ دینی و ملی ماست، افزود : تلاش کنیم مشکلات موجود فرش بافان از جمله بیمه آنها را حل کنیم.
این نمایشگاه با شرکت ۲۵ تولید کننده فرش از سراسر استان آذربایجان غربی در ۲۵ غرفه به همراه ۵۰ غرفه صنایع دستی در محل نمایشگاه های دایمی منطقه آزاد ماکو افتتاح شد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا